PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 924
oceny
7,6 10 1 18924
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

ludzie ludziom ...

ocenił(a) film na 8

W sumie preceder pokazany w "siostrach magdalenkach" nie jest znany szerszej opinii publicznej w naszym kraju, dlatego może wydawać się małowiarygdny, może bulwersować... Żyjemy w "państwie katolickim" i większość z nas (przynajmniej starszego pokolenia) mogłaby pomyśleć żę Kościół nigdy do tego by nie dopuścił. Bo to przecież tak kłóci się z przykazaniem miłości. Pokazanie zakonu jako zakładu pracy przymusowej, w której młode dziewczyny zmuszane są do pracy fizycznej, wykorzystywane seksualnie, jakże odbiega od mojej wizji życia w zakonie. To co pokazały "siostry magdalenki" przypomina bardziej obóz pracy (jak na wojnie) którego działalność skierowana jest na konkretny zysk, niż zakon. Aż dziwi, że dopuszczały do czegoś takiego rodziny dziewczyn i same siostry. No cóż... ludzie ludziom zgotowali ten los... chciałoby się rzec.

Sam film zrealizowany, jak dla mnie bez zarzutu. Cały czas oglądłem bez znudzenia (no bo temat ciekawy).

Atom

racja i niestety KK to jedna wielka instytucja którą rządzą pedofile w sutannach i wydziera się jak najwięcej kasy od ciemnej masy (patrz ojcio radzio) i wg mnie powinno się całkowicie oddzielić Polskę od KK,opodatkować tace,zakazać nauki religii i cnót niewieścich w szkołach bo Polska powinna się rozwijać i iść z postępem a nie wierzyć w duchy i cofać się o 200 lat za murzynami,jakie są podobne filmy do tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones