PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Historia prawdziwa-to niewątpliwie wielki atut tego filmu. Uważam jednak że reżyser nie do końca mu podołał. Film mnie nie zachwycił, nie oddaje w pełni dramaturgii jaka miała miejsce w tamtym klasztorze.

Można obejrzeć ale bardziej bym polecał w podobnym klimacie film :
"Szkoła dla łobuzów" (Song for a Raggy Boy)

ocenił(a) film na 9
1500ddc

Malo ci bylo tam dramaturgii? Zauwaz ze ostatnia instytucja tego typu zostala zamknieta pod koniec lat 80tych. Do tego pewnie niewiele osob wie ze w irlandii byl zakaz sprzedawania prezerwatyw w tych czasach, teraz sie troche rozluznilo, ale nie spodziewaj sie ze znajdziej jakies filmy erotyczne w odpowiednikach polskiego EMPIKU.
Film zostal oparty na dokumencie 'Sex in a Cold Climate' i mi sie podoba, ze duzy kawalek scenariusza podaza za wypowiedziami rzeczywistych kobiet ktore przezyly swoje lata u siostr magdalenek. Jedyna duza roznica bylo to ze... one nie byly umieszczone w jednym zakladzie

użytkownik usunięty
1500ddc

Mnie też nie zachwycił. Jeśli reżyser miał plan, żeby pokazać, jakie zakonnice były okropne, a zamknięte dziewczyny nieszczęśliwe, to zrealizował go w 100%, tyle że można było się pokusić o coś więcej, o jakąkolwiek nie czarno-białą postać, jakiś wątek, który dawałby szerokie pole do interpretacji, a tu wszystko wyłożone na tacy.

ocenił(a) film na 8
1500ddc

Ja muszę się nie zgodzić. Uważam, że nie sama autentyczność historii czyni ten film ciekawym. Uważam że sceny, jak np początkowa, wesele, gdzie trwa konspiracja, gdy na górze gwałcona jest młoda dziewczyna, czy bardzo sugestywne przeciwstawienie siostry mówiącej o czystości i przeliczającej banknoty. Film oczywiście jest w konwencji "ci są dobrzy a ci źli", ale nie można się dziwić, gdyż mówi o autentycznych odczuciach młodych kobiet które doznały piekła pod egidą sióstr zakonnych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones