PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 924
oceny
7,6 10 1 18924
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Kochani rodzice...

ocenił(a) film na 7

Mnie to najbardziej w tym filmie zszokowała postawa rodziców wobec własnych dzieci. Nie dość że bardziej od swych córek kochają jakiegoś niewidzialnego typa w niebiosach to jeszcze święcie są przekonani że jeśli one "zgrzeszyły" od razu przestają być ich dziećmi.
Ogólnie jednak troszkę czytałem o tym zakonie i film wydał mi się bardzo złagodzony w stosunku do faktów. Myślałem że wyzwoli we mnie takie emocje że juto przyjdę do kościoła z karabinem maszynowym, a jakoś tak nie bardzo mam na to teraz ochotę. Ciekawe postacie, historia poprowadzona już niestety mniej ciekawie, za dużo uproszczeń, czasami sceny się dłużą, czasami wątki bardziej interesujące są strasznie krótkie, niektóre moim zdaniem ważne tematy zaledwie liźnięto. Takie 7/10 i to głównie za zwrócenie uwagi nie tylko na postępki tych zakonnic, ale również rodziców ofiar (bo tak bez wątpienia można nazwać bohaterki).

Lucky_luke

Masz rację. W ogóle ciekawi mnie, co by było, gdyby Rose była bardziej, jak Bernadette, a więc sprzeciwiała się ostrzej? W jednej scenie rozwozi pranie o skrzydle szpitalnym azylu i widzi, że innej matce zabierają dziecko. Może więc to było skrzydło, w którym leżała na początku filmu? W kolejnej scenie prosi s. Bridget o adres nowych opiekunów synka, by móc mu wysłać na urodziny choćby anonimowe życzenia, jakby sam azyl prowadził też ośrodek adopcyjny. Może więc był tam też sierociniec, jak w Tajemnicy Filomeny, a jej synek wciąż tam był, kiedy uciekała z Bernadette? I teraz co by zrobiła jej rodzina i azyl, gdyby:
1). jeszcze w szpitalu od początku nie chciała podpisać papierów, lub zdołała je w tamtej kanonicznej scenie podrzeć?
2). przy wcześniejszej ucieczce, lub tej kanonicznej z Bernadette, znalazła i wykradła synka, co mogłoby być możliwe, jeśli byłby jeszcze w sieocińcu? Mogłoby się to tym bardziej udać dzięki pomocy Bernadette, która w kanonie skutecznie przegania od siebie i Rose tamte dwie goniące je zakonnice, a potem załatwia dla siebie i niej pomoc krewnej.
W ostateczności - jak czytałam - był w tamtych czasach jakiś promil niezamężnych matek, które skutecznie odmówiły oddania dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones