PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Komentarze w stylu: cała prawda o kościele katolickim to dla mnie głupota. To, że siostry zakonne w filmie były okrutne, nie znaczy, że WSZYSCY duchowni czy WSZYSCY katolicy takie są. Wystarczy przypomnieć sobie papieża, Matkę Teresę z Kalkuty itd. Pisząc coś takiego, okazuje się swoją ignorancję i ciemnotę.

Fall_3

Całej prawdy o kościele rzymskim ten film bynajmniej nie pokazuje i nie ma takiej najmniejszej nawet ambicji. Jedyne co z niego wynika to to, że instytucje związane z kościołem, oprócz - jak same podkreślają - dobra, które wniosły w cywilizację europejską, wyrządziły też nieprawdopodobną ilość zła. Film pokazuje to doskonale i trzeba o tym pamiętać. A papież lub Matka Teresa z Kalkuty to naprawdę chybione, bo jednostkowe przykłady z końca XX wieku, już po tym jak kościół przeszedł bardzo głębokie przemiany. Bezwzględnie trzeba pamiętać o tym że nie zawsze tak było i nie przerzucać się niepotrzebnie zarzutami ciężkiego kalibru takimi jak ignorancja lub ciemnota.

ocenił(a) film na 8
Fall_3

Na pewno nie jest to cała prawda, ale bywa i tak. Są dobrzy, porządni księża i siostry, ale są i tacy, których ciężko byłoby nazwać autorytetami, tacy jak w filmie. Kosciół to ludzie, a ludzie bywają różni.

Fall_3

Teraz sam (sama) się ośmieszasz troszeczkę.

Żeby zrozumieć ten film trzeba znać odrobinkę historii i sytuacji społeczno - politycznej w Irlandii na przełomie XIX i XX wieku.

Bo TYLKO w Irlandii coś takiego mało miejsce.
Tam panowała swoista Teokracja, wielu ludzi w większości kobiet po 1996 roku oskarżyło władze kościelne o przestępstwa i wykroczenia związane z "nawracaniem".
Radzę poczytać http://archiwumlbc.w.interia.pl/998magdalenki.htm teksty takie jak ten.

A porównanywanie Matki Teresy - ALBANKI pracującej w INDIACH do zaściankowo wychowanych zakonnic z miasteczek w Irlandii jest troszkę zabawne.

Bajka

......Jak cholera zabawne....................................

Bajka

Mówiłam tylko o tym, jak niektórzy mogą odebrać - i odbierają - ten film.

Fall_3

Ja dodam jeszcze tylko, że jeśli miałeś/miałaś na myśli papieża Jana Pawła II, to kiepsko trafiłeś. Nigdy nawet nie przeprosił za to co kościół zrobił złego tym kobietom... a zrobił mnóstwo... starał się po prostu puścić historię tych dziewczyn w niepamięć..O odszkodowaniach itp. nawet nie było mowy.. Aktualny przedstawiciel kościoła też nie kwapi sie do naprawiania błędów z przed lat.A niektóte z tych kobiet wciąż żyją.

Amarena_3

Moja wypowiedź odnosiła się do ludzi, kytórzy po obejrzeniu tego filmu uznają, że KK to samo zło.

Fall_3

Nie samo, ale całkiem sporo. Nie są tacy ''świeci'' jacy sie być wydają.

Amarena_3

Sama jestem katoliczką i nie uważam się za "sporo" zła. Wierzę w Boga, który nakazał wierzyć w KK. A to, że ludzie w KK bywają tacy, a nie inni... to tylko ludzie i trzeba umieć im wybaczyć i bardziej skupić się na Bogu, niż potknięciach KK. Kościół miał po drodze swoje potknięcia, ale wydaje mi się, że to forum o filmie, a nie o religii, więc nie ma sensu kontynuowanie tej dyskusji, bo a) prawdopodobnie każdy wie swoje b) wątek rozrósłby się niemożebnie c) jak mówiłam, już offtopicujemy.

ocenił(a) film na 8
Fall_3

Przepraszam, ale mam tylko jedno małe pytanie. Gdzie w Biblii jest fragment o tym, że Bóg każe wierzyć (uczestniczyć) w Kościół Katolicki? Bardzo proszę o przytoczenie cytatu.

ocenił(a) film na 7
Sighma

Pozwolę sobie przytoczyć w tym miejscu wypowiedź pewnego starszego pana, trochę zapomnianej już gwiazdy YouTuba: "...a co co Pani, w Jehowców się bawi?"

ocenił(a) film na 9
Wad3r

Jehowi czy KK to jedno i to samo.Ta sama zasada działania,ten sam
mechanizm.

ocenił(a) film na 7
Ready2

A może te "mechanizmy" są potrzebne? Obecnie przy malejącej roli tych "mechanizmów" powszechnieje aborcja, eutanazja (najpierw dla śmiertelnie chorych, teraz w Holandii chcą wprowadzić legalizację dla ludzi po 70 roku życia, wkrótce każdy będzie mógł "poddać się eutanazji"), tolerancja dla zboczeńców i nie chodzi mi tu generalnie o homoseksualizm, ale to od niego się zaczęło, a teraz w mekce postępu, równości i wolności (czytaj: znowu Holandia) działa zalegalizowana partia pedofilów i zoofilów... to jest słuszna droga? ps. Moje pytanie o świadków Jehowy było spowodowane prośbą o podanie konkretnego cytatu, a jak wiadomo świadkowie Jahowy lubują się w "strzelaniu" cytatami na wszelkie strony ;)

ocenił(a) film na 9
Wad3r

I bardzo dobrze,że powszechnieje aborcja,po co mają przychodzić na świat
nie chciane i nie kochane dzieci,albo 10 dziecko w biednej rodzinie,z tego
tylko tworzą się patologie.Eutanazje też popieram,każdy ma prawo decydować
o swoim życiu.Z pedofilią i zoofilią to oczywista przesada z twojej
strony.Całe szczęście to nigdy nie było i nie będzie akceptowane przez
społeczeństwo.
A prawda jest taka,że te "mechanizmy" blokują wolność jednostki i rozwój
ludzkości!!!

ocenił(a) film na 7
Ready2

Skąd jesteś pewien że nie będą akceptowane przez społeczeństwo, jeszcze X lat temu nie do pomyślenia było że homoseksualizm, aborcja i eutanazja będą akceptowane przez tak znaczną część społeczeństwa. Nie bądź taki hop do przodu, bo Cię z tyłu zabraknie. A co do aborcji, to jest to morderstwo dokonywane na istocie, której nawet nie można się zapytać o to czy chce przyjść na ten "plugawy" świat... zresztą, jak ktoś kiedyś zauważył: wszyscy popierający aborcję zdążyli się już urodzić...

Amarena_3

Bo Watykańska mafia nie przeprasza tylko tuszuje takie sprawy człowieku zdziwiony jesteś? Ile ten dzisiejszy kościół ma wspólnego z tym co niby nauczał Jezus? Odpowiedź brzmi nie wiele, interpretują sobie wszystko jak im odpowiada byle omamić jak najwięcej osób. Film dobry pokazuje duży % gówna jakie dzieje się w kościele i niemówie tu o samym poniżaniu przykładowych sióstra ale też o motywie tego ojczulka co mu robiła laske ta otumaniona, nic w tym starego to się dzieje teraz, a to dlatego ze brani tam są ludzie bez powołania itp. Sam miałem w szkole księdza który był odbierany jako lajtowy ale jednak gadał jak na hipnotyzera przystało i głosił pierodły w które nie wierzył, to utrzymuje tą instutucje tyle. Nie nazywać mnie też prosze bluźniercą bo nie psiocze na Boga tylko na tą chorą instytucje.

kolakow60

'Fall' nie korzystaj z internetu toż to jest dzieło Szatana, Bóg kazał wystrzegać się ZŁA !!!!!!!

april_2

Nie rozumiem, skąd ten personalny atak na mnie. Wyraziłam swoje zdanie, a ty mnie atakujesz :] Ja nikogo nie obrażam.

april_2

to teraz zapodałaś żartem dnia po prostu, zabawne jesteś że aż sie płakać chce O_o nie umiesz pisać - nie pisz

__Madzia__

to wyżej to do April

ocenił(a) film na 10
kolakow60

To może na początku dla tych, ktorzy twierdzą że nie warto wierzyć... z teorii Pascala wynika że Bóg jest albo Go nie ma. Jeżeli jes i w niego wierzysz zyskasz wszystko, jeżeli jest a nie wierzysz, nie masz nic... Jeżeli natomiast Boga nie ma, a ty w niego wierzysz lub nie, nic nie tracisz... Wniosek taki, że lepiej wierzyć...

2 sprawa odnosząca się urywków z ST, papieży itp. Każda era w historii ma swoje cele, i ciag wydarzeń... I wszyscy, stosunkują się do danego czasu... My żyjemy w XXI wieku, i do tych czasów się stosunkujemy... Gdyby ktoś z was żył za czasów 2 wojny światowej, miałby inne spojrzenie na świat...

Kolejna sprawa jesli chodzi o religie... jest ona potrzebna kazdemu z nas.? dlaczego.? gdyż kazda religia kieruje sie jakimis normami, i zapobiega ogolnemu haosowi na świecie... Polska jest krajem, który patrzy tylko na zachód, do którego chce się upodobnić... jak to mówią, jestesmy 50 lat za murzynami, i potrzeba nam czasu, aby poukladac sobie kwestie wiary...

Dalej... kwestia śmierci... nawet jeśli Boga nie ma, i przychodzi nam umierać... czy nie lepiej jest odchodzić z tą myślą że zaraz znajdziemy się u Boga.? mózg ludzki potrafi wiele, dlatego jest w stanie przenieść nas na chwile w świat Boży... sam osobiscie nie wiem z jaka mysla umieraja ateiscie... z taka ze zaraz zjedza ich robaki.?

ocenił(a) film na 9
robaszek18

do robaszek18
juz dawno udowodniono ze zaklad Pascala nie ma za sobie ani krzty logiki - otoz dobra moge sobie powiedziec ze od jutra zaczynam wierzyc w Boga (a jestem 100% zdeklarowana ateistka) nastepnego dnia wstaje i stwierdzam ze wcale nie wierze Ok moze lepiej byloby wierzyc dla swietego spokoju bo jeszcze niedaj Boze okaze sie ze pieklo istnieje i jak nie uwierze to trafie do piekielnych czelusci za negowanie bozej egzystencji no ale kurde budze sie kolejnego dnia i dalej nie wierze co ja mam zrobic? Pascal zapomnial ze wiara to cos co wynika z glebi czlowieka (albo sie wierzy albo nie) nie jest to kwestia logiki i rozumowania w stylu lepiej wierzyc bo... i 200 argumentow.
a religia wcale nie jest potrzebna kazdemu z nas, wierzacy czynia dobro bo chca sobie zasluzyc na zycie w niebie ateisci natomiast opieraja swoj system wartosci na konsekwencjach jesli zrobie cos zlego to spotka mnie kara i to nie gdzies tam w piekielnych otchlaniach ale juz tu na tym swiecie
a co do smierci to powiem Ci ze gdybym miala wybierac miedzy zyciem wiecnym w Raju a calkowitym unicestwieniem w chwili smierci wybralabym to drugie, czlowiek stworzyl Boga i religie bo chcial przedluzyc sobie zycie wieczne, ale prawda jest taka ze nie wszyscy chca zyc wiecznie jak na przyklad nie chce
a co do robakow fakt nie jest to mila perspektywa dlatego chce by po smierci poddano mnie kremacji
pozdrawiam

Fall_3

Tak naprawde to nikt nie wie jaki ten papiez byl, to po pierwsze , a po drugie to kilkaset lat dzialania kosciola pokazuje do czego potrafi doprowadzic religia (kazda) - garstka cwaniakow wymyslila sobie sposob na zycie aby manipulowac ciemnym narodem i nic nie robic! Religia od samego poczatku siala nienawisc, strach, przyczyniala sie do smierci biedy - mozna by tak dyskutowac bez konca. Generalnie religia jest najgorszym co czlowiek mogl wymyslic!

użytkownik usunięty
Fall_3

„Religia stanowi obrazę dla ludzkiej godności. Gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych łudzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy"
Steven Weinberg, amerykański fizyk i laureat Nagrody Nobla.

ocenił(a) film na 9
Fall_3

Skończyłam liceum prowadzone przez siostry zakonne, byłam zaangażowana w duszpasterstwo akademickie. Nie macie pojęcia, ile prawdy jest w tym filmie... :(

phanthasilea

Jeśli to prawda, to jest mi ogromnie przykro; staram się tylko pokazać, że KK to nie samo zło, i patrzenie "Kościół jest zły" jest generalizowaniem. Oczywiście, takie przypadki nadużyć zdarzały się często w Irlandii czy gdzie indziej, Kościól ma ciemne karty historii, ale w wierze trzeba odwoływać się do źródeł, do Boga. I proszę o zaprzestanie personalnych ataków, bo ja nikogo nie obrażam ;P skrytykowałam postrzeganie Kościoła jako zła a nie ludzi, którzy tak robią.

ocenił(a) film na 9
Fall_3

Oczywiście, że religia chrześcijańska nie jest zła. Żadna religia nie jest. Problemem jest to, co ludzie robią ze swoją wiarą. Kościół jest to prostu zwyczajną instytucją - która niestety całkowicie wypaczyła to, co głosił Jezus. Jeśli natomiast wierzysz, że należy odwoływać się do źródeł (Biblii, jak rozumiem) i do Boga, to nie jesteś sama. Już w 1517 roku n.e ktoś na to wpadł, a nazywał się Martin Luter ;)

phanthasilea

Oczywiście musimy pamiętać, że film jest o PATOLOGIACH(!) a nie codzienności w tego typu placówkach. Wiadomo, że zaciekli przeciwnicy KK znajdą w tym potwierdzenie na wszystkie słowa krytyki, które wypowiadają na temat duchowieństwa.

Fall_3

Jesteś przeciętnym katolikiem, który nie ma pojęcia o swojej religii.
Poczytaj trochę książek a dowiesz się kim byli papieże twojego kościoła i co robili z ludźmi przez setki lat.
Ten film pokazuje tylko niewielką część tragicznej prawdy o tym chorym kościele.

ministerfinansow

Ty za to jesteś nieprzeciętnym znawcą...
Kościół nie jest chory, papieże byli różni. Ja tylko cieszę się, że teraz wszystko wraca na właściwą ściężkę. Ci papieże, których mówisz (zaliczam do nich również Jana Pawła II) to faktycznie niezbyt chlubni "bohaterowie", ale to nic nie zmienia w mojej opinii na temat Kościoła.

nd39

Wy wszyscy krytykujący Kościół jesteście jacyś posrani!!! Jak można osądzać coś o czym nie ma się pojęcia? Co wy jesteście jakimiś duchownymi, że wiecie, co dzieje się w Kościele? Siedzicie w tym? Bo katolikami to raczej nie jesteście, tylko pewnie ateistami, satanistami, albo CHW jeszcze czym. Jak można nawalać na tak zacną i w dodatku już nie żyjącą postać jaką był Jan PawełII-nasz rodak? Najlepiej jest wytknąć błędy, że nie przeprosił i ble ble ble. Nie masz się kogo czepiać jeden z drugim? Popatrz na siebie ile ty masz wad i czy np. potrafisz przeprosić kogoś za nie swoje grzechy? Wszyscy jesteście zgrają idiotów(odnośnie czepiających się KK i papieży), którzy by tylko oskarżali, kto wam dał prawo osądzania? Zamiast narzekać dajcie dobry przykład, spróbujcie coś zmienić, naprawić, a nie tylko chrzanić jaki to Kościół jest be. Pokaż jaki to ty jesteś wspaniały. Jasne, ponawalać na kogoś nie jest trudno(szczegulnie w pustych, anonimowych komentarzach), ale czy to jest zgodne z waszym sumieniem? Nie wstyd wam? Wszystko odwracacie do góry nogami. Tak, niedługo napiszecie,że samo chrześcijaństwo jest złe, a satanizm jest dobry. Widzę, że w waszych tępych łbach zanika umiejętność rozróżniania dobra od zła, a może wy nigdy jej nie posiadaliście? Zwracam się oczywiście tylko i wyłącznie do osób, które potępiają KK i papieża Polaka i teraźniejszego. Owszem, nie mówię, że KK jeast całkiem cacy i zgadzam się, że miał i ma wiele ciemnych stron, ale czemu tu się dziwić? Jak ktoś wcześnij wspomniał, tworzą go ludzie, zwykli grzeszni ludzie, którzy nie są idealni jak my wszyscy. Nie wierzysz? Ok. Bóg nikogo nie zmusza do wiary w Niego, tak samo KK nie zmusza do niczego. Więc jeśli nazywasz siebie katolikiem, to przynajmniej nie nawalaj na swoich, a jeśli nie jesteś to się nie odzywaj bo nie masz o tym zielonego pojęcia!

XxXxxEVeRaxxXxX

ty jesteś posrana bo rękami i nogami bronisz instytucji, o której nie masz pojęcia !!
komu ty chcesz udowodnić, że nie zna KK ?
byłemu ministrantowi i przyjacielowi byłego księdza ?
pewnie, że nie jestem już katolikiem bo wstydzę się być członkiem czegoś tak obrzydliwego !!
Poczytaj trochę książek dzieciaku a dowiesz się kim byli papieże twojego zacnego kościoła.
Jak gwłacili chłopców i mieli dzieci z wieloma kobietami.
A może też się dowiesz ile ludzi zabili przez setki lat.
A skoro wg ciebie kościoł tworzą tylko grzeszni ludzie to dlaczego twój papież uważa się za nieomylnego we wszystkim ?
Jesteś niedouczonym gówniarzem, który dużo krzyczy a mało wie.
A dlaczego łączysz pojęcia chrześcijaństwa i katolicyzmu skoro to dwa odrębne pojęcia.
KK jest bardzo daleki od nauki Jezusa skoro jeszcze tego nie zauważyłeś!
Poczytaj Biblię a może otworzą ci się oczy!!


ministerfinansow

Bycie ministrantem i znajomość z księdzem to oczywisty dowód olbrzymiej wiedzy na temat Kościoła Katolickiego :D Jesteś mistrz!
Papież jest nieomylny w kwestiach wiary - na tym polega ten dogmat. Poczytaj a później krzycz.
"Argumenty" z najwyższej półki. Chyba nie ma co z Tobą dyskutować, bo masz zbyt wielką wiedzę na temat Biblii i Kościoła.

Co do Jana Pawła II. To błędem były wszystkie "dialogi" i podobne postępki.

nd39

Nie!!
Za to twoja znajomość kościoła katolickiego jest olbrzymia.
Bierze się ona z co tygodniowego udziału w mszy i przyjmowaniu raz na rok księdza w swoim domu.
Pewnie czytasz też dużo katechizmu swojego "mądrego" kościoła i prenumerujesz wiele gazet katolickich.
A już napewno masz w domu satelitę TV TRWAM i codziennie z uwagą śledzisz jej ramówkę.
Papież jest nieomylny w kwestiach wiary ? buahhahaha
On ma same pomyłki!!
On sam jest wielką pomyłką!!
Chyba wiary w niego samego i jego chorą instytucję!
Bo napewno nie w kwestiach wiary w Jezusa i Jego kościół.
Jesteś duchowym analfabetą i nie masz pojęcia co to jest prawdziwe chrześcijaństwo ustanowione przez Jezusa.
Nawet nie znasz różnicy między religią a wiarą, więc się nie ośmieszaj.
Wierzysz w żałosne dogmaty ustanowione przez żadnych władzy biskupów i papieży.
Ci twoji cudowni nieomylni papieże palili na stosach ludzi za posiadanei w domach Biblii.
Rozumiesz to bezmózgowcu czy nie?
Masz gigantyczne klapki na oczach i mózg wyprany przez członków największej sekty na świecie.
To nieuleczalna choroba !
Żal mi ciebie.
W życiu w ręce Biblii nie miałeś, nie potrafisz zacytować choćby 3 fragmentów z żadnej Ewangelii, modlitwa to wg ciebie "Zdrowaś Maryjo", a zbawienie wg ciebie możesz osiągnąć bigając na pielgrzymki !
Gratuluje!!
Przeciętny tępy katoliku!!
Biegaj dalej do czarnoksiężników jak jesteś taki pusty!!
powodzenia!!

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Widzę, że w międzyczasie ktoś się zgubił w temacie.
Na tym forum rozmawiamy o filmach a nie o wierze. Nie atakujemy też ludzi za wypowiadanie swoich opinii...
Uważam, że temat powinien być już zakończony.

ministerfinansow

Trochę koleżko przesadziłeś. Ale nie mogę odpowiedzieć, bo jestem "taki pusty", a Ty "taki pełny".
Nie atakuję Cię, bo każdy kto przeczyta Twoje posty może wyrobić sobie zdanie na Twój temat. Ale tyle bzdur na raz już dawno nie przeczytałem...

nd39

Ej, ty ministerfinansów, żeby ci czasem śmierdząca żyłka w dupie nie pękła z tych nerwów. ZBITE WSZYSCY Z CIEBIE MAJĄ NA MAXA I TO WŁAŚNIE TY SIĘ OŚMIESZASZ SWOIMI TĘPYMI WYPOWIEDZIAMI!! DOTARŁO PUSTY ŁBIE??? Już po twojej wypowiedzi można łatwo się zczaić, że jesteś jakimś nawiedzonym i fanatycznie nienawidzącym Kościoła i katolicyzmu psycholem... hehe..spokojnie bo zawału dostaniesz. Jeśli byłeś ministrantem i przyjacielem BYŁEGO księdza to być może on ci tak wypaczył psychę albo ty mu, że przestał być księdzsem. Jesteś zj.ebany na maxa...nie będziesz mi tu kretynie przytaczał o jakiś średniowiecznych papieżach co robili itd. bo żyjemy w XXI wieku zacofany cwelu i nieobchodzi mnie twoja "wiedza" na tamten temat. Przyznaj się w końcu ,że jesteś pi.erdolniętym pseudosatanistą, albo członkiem jakiejś zwalonej sekty! Wow, nie wiedziałam, że masz nadludzkie zdolności, żeby przenosić się do czasu i miejsca gdzie biskupi gwałcili chłopców i zabijali ludzi..buehaha :D rozbawiłeś mnie tym. Byłeś naocznym świadkiem????? W której książce tak napisali? Pewnie dzytasz "dzieła" takich samych psychicznofanatycznych megaczubów jak ty, którzy mają we łbie zakodowane jedno: napi.erdalać na Kościół!...no cóż, widocznie nic innego nie potrafisz.....ale to już twój, problem....wal się megacwelu!!

XxXxxEVeRaxxXxX

Nie jestem z toba na "ty"!
"Ty" to sobie możesz mówić do swoich kolegów w piaskownicy jak ci na to pozwolą.
Do sekty to nie powiem który z nas należy. Bo ja nie należę do żadnego kościoła a ty należysz do sekty, którą żądzą czarnoksiężnicy w sukienkach.
Lubisz panów w sukienkach geju ?
Pusty łeb to też niestety twoja cecha, bo jak ktoś wierzy w te bzdury, które głosi KK to musi mieć pusty łeb i brak zdolności do logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
A dlaczego zabraniasz mi przypominać o waszych "świętych ojcach" z historii ?
Bo prawda w oczy kole ?
Co ja to sobie wymyśliłem czy od kolegi usłyszałem ?
Takie są fakty nieuku!!
Skoro uważasz ,że nic takiego nie miało miejsca to jesteś zwykłym ignorantem.Gratuluje!!
A ten twój argument jest poprostu żałosny!Nie osłabiaj mnie!!

"Wow, nie wiedziałam, że masz nadludzkie zdolności, żeby przenosić się do czasu i miejsca gdzie biskupi gwałcili chłopców i zabijali ludzi..buhaha :D rozbawiłeś mnie tym. Byłeś naocznym świadkiem?????
buahhahahaha!!!!!!!!!!!

A ty miałeś wehikuł czasu i przeniosłeś się do daty - 1.09.1939 na Westerplatte i widziałeś na własne oczy, że Schleswig-Holstein strzelał do Polaków ??
Co to ma być za tekst ?!!
Argument usłyszany od kolegi z 2a ?
Nie muszę mieć wehikułu czasu, żeby wiedzieć co się działo kiedyś, jaka była historia.
Po to są książki, czytałeś w życiu jakąś ?
Czy ksiądz ci zabronił czytania takich niewygodnych pozycji pod pozorem trafienia do piekła ??
Ale jesteż żałosny ciemniaku!!
Idź wyjrzyj przez okno i zobacz czy zbóje nie ukradli ci z przydomowej kapliczki u ciebie na wsi cudownej panienki, bo jak ukradli to masz na bank 20 lat nieszczęścia!
Masz myślenie typowe dla tego narodu czyli zabobonne, średniowieczne i ciemne!!
Jezus powiedział, że "poznacie ich po owocach".
A jakie twój katolicki w 90% naród ma owoce ?
Prawie 200 lat pod zaborami, okupacja hitlerowska, 90% przegranych powstań, PRL przez 50 lat, bezrobocie, bieda,zacofana gospodarka itd. itp.
A wiesz z czego to wynika ciemniaku ?
Że tacy jak ty ciemnogrodzianie są zasranymi bałwochwalcami, obrażają Boga na każdym kroku, wierzą bardziej papieżowi i czarnym niż Słowu
Bożemu!!
Obudź się i nie ośmieszaj się więcej takimi postami na poziomie przedszkolaka bo takie argumenty jak od ciebie słyszałem ostatnio od
5-letniej Zosi.
Tak jestem satanistą, świadkiem Jehowy itd.
Dla pustych katoli każdy kto nie jest katolikiem jest z sekty.
Tak ich uczą czarni, przecież nikt nie lubi konkurencji.
Współczuje ci katolu.
Jesteś marionetką w rękach cwanych, obłudnych czarnoksiężników.
Idź ich dalej słuchać a dobrze na tym wyjdziesz, może awansujesz i ksiądz pozwoli ci umyć mu ręce na kolejnej mszy.
hahahahaa










ministerfinansow

Do takich prostaków jak ty zje.bie mogę się zwracać jak chcę. Straszysz mnie "czarnoksiężnikami"? już się okropnie boję, mówię ci kolanka mi drżą ze strachu... hahaha, uważaj, żeby ciebie ktoś czasem nie postraszył, że jak umrzesz, to po śmierci od razu wszyscy o tobie zapomną (a do piekła nie pójdziesz bo przecież w nie nie wierzysz, ale kto wie może według twoich wierzeń strącą cię cyklopki twoi bracia do Tartaru albo zwyczajnie przestaniesz istnieć bo nie wierzysz że masz duszę).
"Prawie 200 lat pod zaborami, okupacja hitlerowska, 90% przegranych powstań, PRL przez 50 lat, bezrobocie, bieda,zacofana gospodarka itd. itp. " co ty mi tu p.ierdolisz? przenieś się swoim wehikułem czasu do epoki kamienia łupanego bo tam jest twoje miejsce historyku z przypadku.
Taki wielki znawca z ciebie??..pff. Wyjdźmy od tego, że to ty nie masz żadnych sensownych argumntów. Jeśli rzucasz już takie poważne oskarżenia i to do tak wielu osób (jak sam wspomniałeś 90% Polaków) to przynajmniej pochwal się z jakich źródeł posiadasz tak "prawdziwą" wiedzę!!!! Bo jak na razie twoje bezsensowne wywody na temat jaki to KK jest bee do nikogo nie przemawiają. Założę się, że jacyś kretyni zrobili ci pranie mózgu, a ty ślepo wierzysz jakiemuś popapranemu tak jak ty guru i piszesz takie bzdety, że aż się czytać tego gówna nie chce. Pewnie ciebie ktoś zgwałcił i teraz sam się musisz wyrzyć wypisując w swoich wypracowaniach jak to ty wielce katolicyzmu nie lubisz...ojejku, biedactwo. Doprawdy, podnieca cię to? Myślisz, że zrobisz tym na kimś jakiekolwiek wrażenie?? To źle trafiłeś. Ludzie czytający na forum twoje wypowiedzi mogą jedynie stwierdzić, że jest im żal sfrustrowanego, zdesperowanego psychola, który chce wiosłem zawracać rzekę. Wszyscy twoi psychiatrzy mają z tobą ogromny kłopot, nie stwarzaj im aż takich problemów dziecinko :D bo niedługo już nawet dom bez klamek nie będzie dla ciebie ŻADNYM ratunkiem!

XxXxxEVeRaxxXxX

Nie martw się Evera, napewno za taką "bohaterską obronę" KK znajdziesz zaszczytne miejsce w niebie :)
Zważając na zatrważający poziom Twojej wypowiedzi (ataki personalne, wulgaryzmy, ignorancja, brak podstawowej wiedzy historycznej i teologicznej, nieposzanowanie religi politeistycznych, komentowanie najwidoczniej nie przeczytanego tekstu ministrafinansow) nie dziwię się, że nikomu nie śpieszyło Ci się odpisywać ^_^
Przykro mi to stwierdzić, ale jedynie przy Twoich wypowiedziach "mogłem stwierdzić, że jest mi żal sfrustrowanego, zdesperowanego psychola, który chce wiosłem zawracać rzekę." po przeczytaniu o straszeniu czarnoksiężnikami zalałem się ze śmiechu xD
Pwt 13, 7-11
1 Kor 16, 22

I nie dziwcie się, że tyle osób offtopuje, jeżeli sam wątek tak zarywa o tematy religi

tharivol

"religii" - trochę nie kontaktuję, po nieprzespanej nocy... :)

ocenił(a) film na 9
XxXxxEVeRaxxXxX

http://www.youtube.com/watch?v=aUVlZM7JpHg

Wystarczy posluchac,zeby stwierdzic komu nalezy sie leczenie.Ciekawe co oni
tam biora w tym radiu,bo pekam ze smiechu :D:D:D:D

ministerfinansow

Wydawało mi się, że w komunikacji internetowej poprzez forum wszyscy są na "ty".

ministerfinansow

Idź "Harrego Pottera" poczytać, albo pooglądać jak nie lubisz męczyć oczu. Możesz też ortografię poćwiczyć.

ocenił(a) film na 8
Fall_3

Myślę, że już wystarczy tych wszystkich wypowiedzi nie dotyczących filmu.
Wracając do "Sióstr Magdalenek" to film jest - jak dla mnie - świetny. Chodzi o przesłanie - poruszający, pokazujący bezpośrednio błędy Kościoła w XIX wieku. Cieszmy się, że te czasy już dawno minęły...

ocenił(a) film na 9
m4dzia

"Cieszmy się, że te czasy już dawno minęły"...
Film świetny, to prawda, pokazuje w pewien sposób praktyki pewnych grup kościelnych, może w filmach jest to czasem przerysowywane ale wiele z takich filmów ma korzenie w faktach, może nieco mniej drastycznych ale ma.
"Cieszmy się, że te czasy już dawno minęły"...
Dla mnie to totalna bzdura, te czasy trwają nadal, wystarczy spojrzeć na co chwilę wyłażące fakty z życia kościoła, a to homoseksualizm, a to jakiś tam wysokiej rangi duchowny przywrócony do łask Watykanu mimo, że neguje istnienia komór gazowych w II wojnie światowej...
We wszystkich grupach społecznych znajdą się wyrzutkowie, kościół owszem czyni mnóstwo dobrego, o wiele więcej niż złego ale Ci, którzy negują istnienie złych rzeczy w kościele katolickim to dla mnie takie siostry zakonne z tego filmu....

ocenił(a) film na 8
mianps

To prawda, że złe rzeczy nadal się zdarzają i prawdą też jest fakt, że film pokazuje, co zdarzyło się naprawdę w rzeczywistości w Kościele. Ale chyba takich zakładów, które przetrzymują ludzi wbrew ich woli już chyba nie ma...Prawda?

ocenił(a) film na 9
m4dzia

Czy nie ma to opinia publiczna nie wie do końca. Ewentualne istnienia takich miejsc wyjdą na jaw może za 10 lat...kto to wie. Ja mam nadzieje, że przynajmniej w Europie takie rzeczy się już nie zdarzają bo nawet sobie nie mogę tego wyobrazić kiedy to w erze wszędobylskiej komunikacji duża grupa ludzi nie mogłaby dać znać ludziom z zewnątrz. Ale kto ich tam wie...

mianps

Zdarzają się obozy pracy w krajach wspaniałej UE, więc mogą być i takie miejsca. Z drugiej strony zwróć uwagę, że te dziewczyny nie trafiały tam wstkutek np. decyzji ich rodziców.

Co do tego, że w Kościele jest miejsce dla ludzi, którzy negują istnieje komór gazowych etc. To nie ma nic wspólnego z religią, więc dlaczego ten duchowny miałby być ekskomunikowany? Dlatego, że neguje holokaust? Bzdura!

ocenił(a) film na 9
nd39

No właśnie dlatego, że neguje holokaust, który jest prawdą.
A kto jak nie duchowni powinni głosić prawdę??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones