PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Jaka szkoda, że chrześcijanie nie oglądają takich filmów, ocena jest nieobiektywna.

Doroteusz

Do licha ciężkiego, kiedy się wreszcie ludziska nauczą odróżniać prawdziwych chrześcijan, faktycznie realizujących w życiu fundamentalne założenia tej wiary, od zwykłych fałszywych dewotów, z których tacy chrześcijanie, jak z bolszewików demokraci i orędownicy wolności? Tacy "prawdziwi katolicy", jak zakonnice z owego filmu, albo nasi rodacy, czczący biznesmena przebranego za księdza (panie Rydzyk, kto panu w ogóle święceń kapłańskich udzielił?), w ogóle nie zasługują na miano chrześcijan.

Gorzej, że przez to, że istnieją takie przypadki, pojawia się tendencja do potępiania katolików jako ogółu. Równie łatwo ludzie zapominają, że podstawowe założenia chrześcijaństwa stoją w absolutnej sprzeczności z tym, co u nas robią moherowe berety i inni "prawdziwi katolicy", albo siostry magdalenki w filmie.

ocenił(a) film na 7
Doroteusz

Jestem chrześcijanką i obejrzałam "Siostry magdalenki". Jestem wstrząśnięta. Ale chyba, Doroteuszu, nie będzie mnie ani innych chrześcijan osądzał na podstawie tego filmu! To, że siostry nie "wywiązały się" ze swego powołania nie oznacza, że wszyscy to robią. Twoja krótka wypowiedź obrazuje, jak światem rządzą stereotypy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones