PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Ile jeszcze takich smutnych, obrzydliwych twarzy KK nie zostalo obnazonych?..

Jamajka_73

Uważam, że wiele, a wiele z nich było ujawnione i ponownie ukryte. Chciałabym jednak zauważyć, że kościół katolicki nie składa sie tylko z tego typu (złych) ludzi, ale też z tych z powołania, a przede weszystkim z wierzących.

Monia1991

Witaj Monia - ja nie neguję tego, że wśród członków Kościoła Katolickiego jest wielu wapaniałych normalnych ludzi. To inna sprawa. Pisałam o czymś innym. Ta brzydka - polityczna, pełna hipokryzji i małostkowości strona mi się nie podoba. Można by dyskutować długo - począwszy od inkwizycji,etc,etc.. Wieki to trwa. Nadużywanie władzy, zabijanie, kłamstwo, odmóżdzanie, biznes, polityka - wszystko w imię Miłości. Jak w przypadku sióstr magdalenek..

Jamajka_73

Twoje pytanie można na różnie odczytać, dlatego napisałam, że są też dobrzy ludzie. O tak. Inkwizycja to mój ulubiony temat. Należę do Oazy (sprawdź w necie co to jeśli chcesz) i na jednym z wyjazdów zaczęłam ten temat. Wściekało mnie to jak Siostra na moje zarzuty odpowiedziała, że inkwizycja przecież wiele dobrego przyniosła. Kościół prawie od początku swego istnienia nadużywał swojej pozycji, a ja jako katolik (choć teoretycznie powinnam wspierać działania Kościoła na każdym kroku) uważam, że archiwa Watykanu powinny zostać otworzone, bo tam znajduje się najwięcej tajemnic. W ogóle ciemna strona Kościoła to temat rzeka. Ten film, a właściwie jego twórcy zasługują na wielką pochwałę-za odwagę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones