PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10047640}
5,9 311
ocen
5,9 10 1 311
Golden Kamuy
powrót do forum filmu Golden Kamuy

Jako fan serii, zarówno w formie mangowej, jak i anime, uważam ten film za naprawdę fajny.

Aktorzy mniej ekspresyjni niż ci aktorzy bajkowi, ale całość ładnie zrobiona w każdym aspekcie, a do tego wiernie zaadaptowane(z drobnymi wyjątkami, ale jednak) 19,5 rozdziału mangi.
W anime to wspomnienie Saichiego, z końcówki filmu bardzo skrócono(a szkoda), a tutaj pokazano to jak trzeba, więc dodatkowy plus.

Jak wspomniałem, adaptacja na tyle dobra, że jeśli ktoś zetknął się z tym tytułem po raz pierwszy, właśnie w takiej formie, może spokojnie po tym filmie sięgnąć do komiksu albo zacząć oglądać wersję animowaną od odcinka piątego i będzie zachowana ciągłość fabuły.

Z tego co słyszałem, zapowiedziano kontynuację filmu w formie serialu aktorskiego, ale w chwili pisania tego posta, nie ma on jeszcze daty premiery, podczas gdy komiksowy pierwowzór jest już zakończony, a anime oprócz już istniejących czterech sezonów(oraz czterech osobno wydanych odcinków, które nie zmieściły się w serii TV) ma już zapowiedziany sezon, który animowaną adaptację zwieńczy.

ocenił(a) film na 7
Soleks100000

Całkowicie podzielam opinię - mangę i anime jednak da się fajnie zaadaptować do formy filmu aktorskiego (co nie było dotąd oczywiste :))

ocenił(a) film na 3
Soleks100000

Nie, ten film to typowa generyczna japońska adaptacja mangi, czyli fokus na fetysze i pominięcie ważnych aspektów filmu - wiadro żelu na łby, aby postacie wyglądały tak jak w mandze i tiktokowe wstawki, które może i w komiksie były zabawne, ale przez mierną grę aktorską w filmie wypadają żenująco. O aktorach trzeba powiedzieć więcej, bo to nie jest po prostu przeciętna gra czy gra nawalonego Gajosa na planie - warsztat aktorski głównych bohaterów jest na tak niskim poziomie, że fandmade'e cosplayerów wypadają lepiej. I jeszcze te dialogi z infodumpingiem napisane prawdopodobnie przez jakiegoś nastolatka z Wattpada... Acha, i ekspozycja... Jak w trwającym dwie godziny filmie zrobić ekspozycję tak wielu bohaterów? - walnąć planszę z nazwiskiem postaci i kim jest xD

Nie tak dawno obejrzałem netflixowego City Huntera i wierzyłem, że nie da się zrobić gorszej adaptacji. Golden Komuy jest o poziom niżej. Na obronę Japończyków dodam to, że rzadko kiedy potrafią zrobić dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones